Przewoził w samochodzie pół kilograma marihuany

Reklama                                                              

Zakopiańska Policja zatrzymała 20-latka ze Stolicy Tatr, który prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających. W jego samochodzie znaleziono pół kilograma marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi mu nawet do trzech lat pozbawienia wolności. 

Już od jakiegoś czasu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem prowadzą działania, mające na celu wykrycie jak największej ilości osób mających związek z rozprowadzaniem, handlem oraz posiadaniem środków odurzających na terenie całego powiatu tatrzańskiego. Jak widać, działania są skuteczne.

– W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia, dotarli do 20-letniego mieszkańca Zakopanego. Na terenie Poronina patrol zakopiańskiej drogówki zatrzymał do kontroli jego pojazd. Policjanci podejrzewali, że kierowca będzie prowadził pojazd pod wpływem substancji zabronionych – informuje KPP w Zakopanem. 

Reklama                                                              

Jak się później okazało, policjanci mieli nosa. Kierowca samochodu marki audi był pod wpływem środków odurzających, co wykazały późniejsze działania. Dodatkowo podczas kontroli w pojeździe 20-letniego mieszkańca Zakopanego znaleziono zapakowany w foliowy worek susz koloru zielonego.

– Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono pół kilograma marihuany. Kryminalni nadal zajmują się sprawą. Podejrzany usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia – podkreślił Oficer Prasowy KPP Zakopane asp.szt.Roman Wieczorek.

Wobec zatrzymanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.