Przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował ekspedientkę żądając pieniędzy

Reklama                                                              

Dzięki skutecznym działaniom tatrzańskich policjantów sprawca rozboju został zatrzymany. Mimo niewielu informacji, jakimi dysponowali funkcjonariusze, udało się ustalić przebieg zdarzenia i zidentyfikować sprawcę. 22-letni mężczyzna usłyszał zarzuty, a Sąd aresztował go na 2 miesiące.

Do dramatycznego zdarzenia doszło późnym wieczorem 12 maja br. w centrum Zakopanego. Do sklepu spożywczego wtargnął zamaskowany napastnik i przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował ekspedientkę, żądając od niej wydania pieniędzy. Zastraszona kobieta wydała napastnikowi gotówkę, który następnie nie robiąc jej krzywdy, uciekł w nieznanym kierunku.

O zdarzeniu błyskawicznie zostali powiadomieni wszyscy policjanci realizujący zadania w tym rejonie. Po udzieleniu pierwszej pomocy pokrzywdzonej rozpoczęły się poszukiwania sprawcy rozboju z udziałem kryminalnych. Mimo niewielu informacji, jakimi dysponowali funkcjonariusze po zgłoszeniu sprawy, po czterech dniach nastąpił przełom i ostatecznie udało się zidentyfikować domniemanego sprawcę. W piątek w ręce kryminalnych wpadł kompletnie zaskoczony 22-letni wytypowany sprawca.

Reklama                                                              

Wczoraj tj. 17 maja br. 22-letniego mężczyznę zakopiański Sąd aresztował tymczasowo na 2 miesiące pod zarzutem rozboju. Za to przestępstwo grozi mu od 3 do 12 lat więzienia.

Źródło: KPP Zakopane