Protest słowackich kierowców może zostać wznowiony w niedzielę w nocy – zablokowane może być przejście graniczne w Chyżnem

Reklama                                                              

Protestujący z Unii Słowackich Przewoźników prawdopodobnie dziś o 22:00 wznowią protest i ruch drogowy w miejscowości Trstena na trasie do przejścia granicznego w Chyżnem zostanie zablokowany – w obu kierunkach. Taką informację podali przedstawiciele małopolskiej policji.

– W nocy zalecamy zatem kierowanie się na alternatywne przejścia graniczne – mówią.

Protest prowadzą kierowcy zrzeszeni w stowarzyszeniu przewoźników drogowych. Blokad na drogach można spodziewać się w kilku miejscach na terytorium Słowacji.

Reklama                                                              

Protest rozpoczął się 8 stycznia 2020 r. Zablokowany został przejazd drogą nr 59 na trasie od przejścia granicznego Chyżne-Trstená do Tvrdošina, droga wjazdowa do Koszyc od strony granicy słowacko-węgierskiej oraz niektóre ulice w Bratysławie.

Protest został zawieszony na weekend, ale może zostać wznowiony w niedzielę ok 22.00.

Powodem blokady jest podniesienie opłat drogowych na terytorium Słowacji. – Protestujący prowadzą rozmowy ze stroną rządową w sprawie zmian zakresie opłat drogowych oraz podatku drogowego. Jeśli nie zostanie osiągnięte porozumienie – protest może przyjąć formę strajku ogólnokrajowego – podają przedstawiciele Polski na Słowacji.