Próbę oszukania 86-latki udaremniła pracownica banku

 

Ogłoszenie:                                                              

Dzięki czujności pracownicy jednego z banków w centrum Nowego Targu 86-letnia kobieta nie straciła swoich oszczędności. 

– W czwartek do jednego z banków w centrum Nowego Targu zgłosiła się nowotarżanka, która chciała wypłacić całe swoje oszczędności i przelać je na inne konto. Podczas rozmowy ze starsza panią, pracownica placówki zorientowała się, że może chodzić o próbę oszustwa seniorki. O całej sytuacji powiadomiła Policję. Na miejscu okazało się, że do starszej pani z numeru zastrzeżonego zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował kobietę, że  z jej konta bankowego ktoś wypłacił pieniądze w kwocie 40 000 złotych – informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji. – Aby zapobiec dalszym wypłatom gotówki, kobieta musi jak najszybciej udać się do banku, wypłacić wszystkie pieniądze i przelać je na wskazane przez „policjanta” konto.  Mężczyzna kazał się nie rozłączać i prosił o dyskrecję, żeby seniorka nie informowała nikogo o całej sytuacji.  86-latka poszła więc do banku wypłacić wszystkie pieniądze z konta.

Na szczęście czujność pracownicy placówki spowodowała, że do oszustwa nie doszło, a kobieta nie straciła swoich oszczędności.

Pamiętaj!

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy!

Policja nigdy nie informuje o prowadzonych akcjach !

Nie przekazuj osobom nieznajomym pieniędzy, haseł, loginów, numerów dokumentów i innych danych na swój temat, które mogą być wykorzystane do popełnienia przestępstwa!

Opr. ag