Prezydent Andrzej Duda odwiedził Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu (zdjęcia)

Reklama                                                              

 

 – Niech ta świątynia, ostoja polskości i patriotyzmu Podhalan oraz męstwa Strzelców Podhalańskich, będzie zawsze oparciem dla góralskiej społeczności i pozostanie ważnym miejscem na duchowej mapie Polski – to fragment wpisu prezydenta RP  Andrzeja Dudy do księgi pamiątkowej w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu.

Prezydent Andrzej Duda, w niedzielę 4 sierpnia wziął udział w obchodach 100-lecia Związku Podhalan w Nowym Targu. Odwiedził też Ludźmierz.  W zakrystii Sanktuarium spotkał się z pracownikami, złożył pamiątkowy wpis a następnie nawiedził bazylikę.

Reklama:                                                          


Po wspólnej fotografii, prezydent udał się z ks. kustoszem Jerzym Filkiem do kaplicy św. Jana Pawła II, gdzie zainteresował się kaplicą medytacji pism świętego. Następnym punktem programu było przejście pod figurę Jana Pawła II w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym i złożenie kwiatów.

W drodze na plebanię prezydent zatrzymał się jeszcze przed Pomnikiem Niepodległości. Po obiedzie w niewielkim gronie, Andrzej Duda przejechał na cmentarz, gdzie złożył kwiaty na grobie śp. ks. Tadeusza Juchasa.

– Niech Matka Boska Ludźmierska chroni Pana Prezydenta i wyprasza Mu potrzebne łaski w służbie naszej Ojczyźnie – mówią pracownicy Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu.

Fot. Jan Ciepliński – Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej