Prezentacja “Samotnie przez Ziemię Świętą”

Reklama                                                              


Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem zaprasza w czwartek 14 marca 2019 na godz. 18.00. Odbędzie się tam prezentacja “Samotnie przez Ziemię Świętą”. 

Bohaterem pokazu będzie Piotr Chwiałkowski, zakopiańczyk z krwi i kości, który w marcu 2018 r wyruszył na samotną i samodzielnie zorganizowaną wyprawę – pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W trakcie niemal 3 tygodni tam spędzonych przemierzył z południa na północ Jordanię i Izrael, a także zahaczył o zachodni brzeg Jordanu. Pokonał autobusem, busem, autostopem, pociągiem i pieszo około 2000 km. Zobaczył i poczuł wyjątkową atmosferę takich miejsc jak: Wadi Musa i Petra, Madaba wraz z Górą Niebo, Betania jedyne prawdziwe miejsce chrztu Jezusa, Betlejem, Jerozolima, Nazaret, Góra Tabor i TelAviv.

W trakcie spotkania dowiemy się skąd taki pomysł i zapał Piotra oraz jego motywacja do odbycia takiej ekscytującej samotnej, ale trochę niebezpiecznej podróży.

Reklama                                                              

– Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do przyjścia i wysłuchania oraz obejrzenia pięknych zdjęć – zachęcają organizatorzy spotkania.

p