Pracowity rok rabczańskich strażników

Reklama                                                              

Rok 2019 był dla Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju pracowity – przyznają przedstawiciele rabczańskiego magistratu.

– Straż kolejny raz udowodniła, że jest służbą potrzebną, wielozadaniową i skuteczną. Według raportu komendanta Straży Miejskiej Kazimierza Zapały, w ub.r. formacja ta w głównej mierze zajmowała się reagowaniem za liczne interwencje ze strony mieszkańców – czytamy w komunikacie podanym przez serwis prasowy Rabki-Zdrój.

Z rejestru rabczańskiej straży miejskiej wynika, że w 2019 roku podjęto 981 interwencji w tym 544 zgłoszone przez mieszkańców, a 437 interwencji podjęto w czasie pracy terenowej. Nałożono 70 mandatów na kwotę 11 800 złotych.

Reklama                                                              

– Postępowania związane z niską emisją i gospodarką śmieciową to ponad 326 kontroli posesji i obiektów użyteczności publicznej, w tym 74 kontrole spalania w piecach CO lub piecach kuchennych. Pobrano 10 próbek popiołu do badania w laboratorium, w jednym przypadku badanie wykazało nieprawidłowości – podają przedstawiciele urzędu.

W 2019 roku zatrzymano 68 osób w stanie nietrzeźwym, które przekazano policji lub odtransportowano do miejsca zamieszkania – z powodu braku izby wytrzeźwień na terenie miasta. Ponadto udzielono pomocy w 104 przypadkach zagubienia lub porzucenia czworonoga, kilka zwierzaków ulokowano w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

– Osoby skazane przez Sąd na prace społeczne były kierowane do prac porządkowych na terenie miasta i nadzorowane podczas wykonywania kary. W kuchni wydającej posiłki dla osób potrzebujących wsparcia, wprowadzono badanie alkomatem celem nauczenia osób nadużywających alkoholu, trzeźwości w godzinach przedpołudniowych – dodają urzędnicy z Rabki.

źródło: UM Rabka-Zdrój