Pracowity dzień patrolu narciarskiego na stokach Małe Ciche i Suche Ski (zdjecia)

Reklama                                                              

Okres ferii to czas wzmożonych działań policjantów patrolujących trasy zjazdowe i czuwających nad bezpieczeństwem uczestników zimowego wypoczynku. Należy podkreślić ich umiejętności oraz zaangażowanie podczas interwencji na stokach.

Godną uwagi jest służba, którą w dniu 13 lutego 2020 roku pełnił patrol narciarski policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie w składzie: st. sierż. Sebastian Sierant, st. sierż. Paweł Leniartek, sierż. Grzegorz Fąfara oraz sierż. Jarosław Kasprzyk na stacjach narciarskich Małe Ciche oraz Suche Ski. Policjanci wsparli ratowników, którzy tego dnia pracowali na stoku, pomagając poszkodowanym, służyli oraz pomagali aktywnym narciarzom. W tym dniu doszło tam do ośmiu zdarzeń z udziałem narciarzy, spowodowanych głównie upadkami, w tym trzy złamania kończyn górnych i pięć urazów dolnych kończyn.

Policjanci podkreślają, że z roku na rok zauważalny jest spadek wykroczeń dot. obowiązku używania kasków przez narciarzy do lat 16. Tego dnia policjanci pouczyli kilku narciarzy w związku z naruszeniem Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), tj. między innymi za brawurową jazdę niedostosowaną do umiejętności, czy też odpoczywanie i siedzenie na środku stoku w miejscach niewidocznych dla narciarzy zjeżdżających na stoku.

Reklama                                                              

Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na nartach !

Źródło KWP