Powstanie nowoczesny posterunek w Krościenku

Reklama                                                              

W Nowym Targu zorganizowany został briefing w sprawie przekazania działki pod budowę Posterunku Policji w Krościenku nad Dunajcem.

Małopolscy policjanci przypominają, że pierwsze rozmowy na temat przekazania działki rozpoczęły się w 2017 roku. Gmina Krościenko zajęła się uzyskaniem pozwolenia na budowę i wykonaniem projektu budynku wraz zagospodarowaniem terenu pod realizację inwestycji.

–  Wójt gminy Krościenko nad Dunajcem wręczył na ręce nadinspektora dra Krzysztofa Pobuty akt notarialny dotyczący przekazania działki w zarząd Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie – poinformowała asp. Dorota Garbacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. – Komendant Wojewódzki podziękował władzom lokalnym za współpracę i udzielenie wsparcia przy budowie nowej siedziby.

Reklama:                                                          


Dzięki temu, że władze gminy Krościenko nad Dunajcem postanowiły przekazać działkę, zostanie wybudowany nowoczesny, trzykondygnacyjny budynek, w którym będą pracowali policjanci obsługujący między innymi teren gminy.

– Siedziba policji, która powstanie przy Alei Wędkarzy,  zapewni lepsze warunki pracy  policjantom podczas przyjęć interesantów. Inwestycja ta z całą pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na terenie gminy po przeniesieniu siedziby  Komisariatu Policji do Szczawnicy – dodała policjantka.

Fot. KPP Nowy Targ