Powstaje most – zorganizowano objazdy [ZDJĘCIA]

Reklama                                                              

Po zakończeniu inwestycji drogą powiatową w Długopolu będzie się jechało komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie. Póki co jednak będzie trzeba korzystać z objazdów. Trwa rozbudowa tej trasy wraz z budową mostu na potoku Piekielnik.

Jak poinformował Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu, na czas robót budowlanych wyznaczono objazdy przez Wróblówkę oraz Czarny Dunajec.

– Inwestycja obejmuje rozbudowę odcinka drogi powiatowej nr 1663K  wraz z rozbiórką i budową nowego mostu na potoku Piekielnik. Stary obiekt został już rozebrany, a w jego miejscu powstaje nowa przeprawa. Inwestycja zakłada ponadto rozbiórkę istniejących przepustów, budowę prawostronnego chodnika na całej długości odcinka, budowę i przebudowę zjazdów, budowę i przebudowę rowów przydrożnych oraz rozbudowę kanalizacji deszczowej – wyliczają drogowcy z powiatu nowotarskiego.

Reklama                                                              

Prace mają potrwać do lipca przyszłego roku. Szacowany koszt całości inwestycji to około 4 mln złotych, z którego połowa stanowi dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa w roku 2019.

Fot: Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu/Starostwo Powiatowe Nowy Targ