Powiat nowotarski patrolują nowe radiowozy

Do stróżów prawa z powiatu nowotarskiego trafiły cztery nowe radiowozy. Do zakupu wozów dołożyły się samorządy, w tym starostwo powiatowe oraz gmina Nowy Targ.

Reklama                                                              

Jak podała nowotarska komenda, trzy nowe radiowozy zakupione zostały w połowie z funduszu Komendy Głównej Policji oraz dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, Urzędu Miasta Nowy Targ, Urzędu Gminy Nowy Targ, Szaflary, Ochotnica Dolna i Czorsztyn.

Reklama                                                              

Czwarty radiowóz zakupiony został z Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

— Hyundai i30 oraz Kia Sportage trafią do Wydziału Ruchu Drogowego, a drugi Hyundai i30 trafi do Rewiru Dzielnicowych nowotarskiej komendy. Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem zasili nowa Kia Sportage – wyjaśniają policjanci.

Jak dodali, ponadto w tym roku tabor nowotarskiej komendy zasiliły dwa nowe oznakowane radiowozy Volkswageny T6 zakupione w ramach Programu Modernizacji Policji oraz nieoznakowany radiowóz zakupiony z funduszu Komendy Głównej Policji.

Źródło: KPP Nowy Targ