Ponad 80 procent skontrolowanych kierowców jechało zbyt szybko

Policja prowadziła działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Celem tych działań było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Reklama                                                              

– Podczas całodziennej akcji na terenie powiatu nowotarskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali łącznie 92 pojazdy, ujawniając ponad 75 kierujących przekraczających prędkość – podali nowotarscy stróże prawa. – Jeden kierujący stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 52 km w obszarze zabudowanym.

Reklama                                                              

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy wydaje starosta. Jeśli kierowca w ciągu tych 3 miesięcy, zostanie przyłapany na ponownej jeździe za kierownicą pojazdu, to termin zakazu zostanie przedłużony o kolejne 3 miesiące. Kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

– Apelujemy do wszystkich o rozważną i ostrożną jazdę. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków i kolizji drogowych – ostrzegają nowotarscy mundurowi.