Kurierzy zatrzymani za kradzież paczek

Reklama                                                              

Dwóch pracowników firmy kurierskiej kradło wartościowe paczki. Ich łupem padł towar o wartości ponad 6 tys. złotych. W piątek zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty  kradzieży.

Właściciela oddziałów jednej z firm kurierskich zaniepokoiło, że  z jego oddziału ginie coraz więcej paczek o coraz większej wartości. Poszkodowany przypuszczał, w jaki sposób znikały przesyłki i kto może być sprawcą kradzieży. Okazało się, że w proceder zamieszani są jego pracownicy. Dwóch mężczyzn w wieku 23 i 29 lat z Nowego Targu od grudnia ubiegłego roku zabierali paczki z taśmy sortującej bez skanowania i rejestracji w systemie. Pracownicy kradli paczki te nadawane najczęściej ze znanych firm, co mogło świadczyć o dużej wartości przesyłki. Łącznie ukradli  towar  wart ponad 6 tys. złotych. W piątek rano (28.02.2020r.) zostali zatrzymani przez nowotarskich policjantów.

Większość łupów została znaleziona w ich miejscu zamieszkania i odzyskana. Wśród skradzionych rzeczy były m.in. ubrania, okulary, smartfony i sprzęt AGD, a nawet mop do mycia podłóg. Zatrzymani jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży (art. 278 kk), za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama                                                              

Źródło: KPP Nowy Targ