Pomóżmy Asi Podczerwińskiej – zbiórka nakrętek na leczenie dziewczynki

Reklama                                                              

 

Hemimelia strzałkowa to choroba, na którą cierpi mała Asia Podczerwińska z Krempach. Jest to wada, która zdarza się bardzo, bardzo rzadko. Niektóre kości w nóżce Asi nie są wykształcone prawidłowo. Znacznie krótsza jest kość udowa, piszczelowa, zdeformowana jest stópka.

Rodzice Asi nie chcą dopuścić do amputacji nóżki swojej córki. Mają nadzieję, że pomoże im doktor Dror Paley, specjalista od najcięższych przypadków ortopedycznych. Opracował nowatorską metodę wydłużania kości. Zamiast odcinać Asi nóżkę, wydłuży ją za pomocą specjalnych aparatów i ustawi tak, by była sprawna. Będzie to długi proces, ale sprawi, że Asia będzie żyć jak normalne dziecko, będzie chodzić.

Reklama                                                              

Niestety proces jest kosztowny.

– Przed Asią długa i bolesna droga, która da jej szanse na lepsze życie. Jednak, żeby mogła ją przebyć, musimy zapłacić za leczenie. Operacja odbędzie się w Polsce, co wiąże się ze znacznie niższymi kosztami niż gdyby było to w USA… To jednak wciąż ogromna cena, której sami nigdy nie zapłacimy – mówią rodzice Asi.

– Jedynym, o czym marzymy, jest szczęście naszego aniołka. Wierzymy, że dzięki Twojej pomocy nasza kochana córeczka stanie na obie nóżki i będzie mogła cieszyć się życiem. Dlatego zwracamy się do Ciebie z ogromną prośbą o wsparcie. Operacja i bycie zdrową dziewczynką czy amputacja i kalectwo – przyszłość naszej córeczki jest już tylko w Twoich rękach… – mówią rodzice Asi.

W związku z tym na stronie www.siepomaga.pl/nozka-asi założona została zbiórka dla Asi. Zachęcamy do dobrowolnych wpłat.

Ponadto przyjaciele rodziców Asi zorganizowali zbiórkę plastikowych nakrętek. Celem przedsięwzięcia jest zebranie funduszy na leczenie małej Asi.

Zbiórka nakrętek odbędzie się w piątek 4 października 2019 r. pod Ratuszem na Rynku w Nowym Targu w godz. 16.30 i 19.30.