“Polska pod Krzyżem” – spotkanie modlitewne w Zakopanem

Reklama                                                              

 

 “Polska pod Krzyżem” to inicjatywa świeckich i duszpasterzy. Spotkanie modlitewne organizowane jest 14 września 2019 r. w wielu miejscach w Polsce i na świecie m.in w Zakopanem na Równi Krupowej.

Rozpoczęcie przewidziano na godz. 14.00. Zakopane spodziewa się wielu wiernych. Na równi stanął wielki drewniany krzyż wykonany przez firmę “Blach-Bud Józef Zborowski z Chochołowa”.

Reklama                                                              

Wydarzenie to jest reakcją na kryzys wiary, który dotyka Kościół. Do akcji przystąpiło także Zakopane. Spotkanie organizowane jest na Dolnej Równi Krupowej.

– W związku z atakiem na Krzyż po tragicznych wydarzeniach sierpniowych w Tatrach postanowiliśmy się włączyć w ostatniej chwili do modlitwy organizowanej przez świeckich – mówią organizatorzy.

– Dwa lata temu zgromadziliśmy się wokół granic Polski, aby w wielkiej modlitwie różańcowej wypraszać łaski dla Polski i świata. W ciągu dwóch lat miały miejsca w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży, a po 22 sierpnia także stwierdzenie, że Krzyż zabija. Dlatego właśnie zapraszamy Was wszystkich na kolejne wydarzenie „Polska pod Krzyżem” 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wielka akcja modlitewna odbędzie się na lotnisku we Włocławku, ale nie wszyscy będą mogli się tam udać. Stąd także tu w Zakopanem, gdzie Ojciec św. Jan Paweł II podczas Mszy św. na Wielkiej Krokwi w 1997 roku wołał „Brońcie Krzyża” chcemy zgromadzić całe Podhale na modlitwie w obronie Krzyża i wartości chrześcijańskich – mówią organizatorzy.

Modlitewne spotkanie na Równi Krupowej rozpocznie się o godz. 14.00 – różańcem, o godz. 14.30 przywitana pieśnią będzie „Gaździna Podhala”- MB Ludźmierska.
Następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego wprowadzi wszystkich w przygotowanie do Eucharystii. O godz. 15.00 uroczysta Msza św. koncelebrowana. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.00 Droga Krzyżowa. Na zakończenie pierwszej części modlitewnego spotkania nastąpi osobiste odmówienie modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia każdego chrześcijanina i adoracja krzyża przez ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. (Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą swego małego, ale osobistego krzyża).
Druga część będzie mieć miejsce w kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego i rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godzin porannych.

Całość zakończy się Mszą św. o godz. 6.30 z uroczystości MB Bolesnej.

– Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż, Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe. Odwagi! Sursum Corda! W Górę Serca – mówią organizatorzy.

Program:

Dolna Rówień Krupowa
14:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne
14:30 Powitanie Matki Bożej Ludźmierskiej oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.
15:00 Msza Święta
17:00 Droga Krzyżowa prowadzona na Równi Krupowej pośród wiernych – Pan Jezus niesiony w Monstrancji Fatimskiej
18:30 Adoracja relikwii Krzyża Świętego
19:00 Odprowadzenie Matki Bożej Ludźmierskiej
19:00 Konferencja Leszka Dokowicza: “Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie” – retransmisja z Włocławka

Kościół św. Krzyża
21:00 Apel Jasnogórski
21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu
06:30 Zakończenie Adoracji i Msza Święta ze Święta Matki Bożej Bolesnej

Fot. Igor Kurkowski

 

Relacja z przygotowań i zapowiedź – TV Podhale