Policyjny raport ze skoczni w Zakopanem(zdjęcia)

Sobotni konkurs drużynowy na Wielkiej Krokwi za nami. Impreza sportowa przebiegła spokojnie. Nie odnotowaliśmy żadnego poważnego zdarzenia. Jedynie służba porządkowa zmuszona była wyprowadzić z terenu skoczni kilka osób, które przesadziły z alkoholem.

Reklama                                                              

Szacujemy, że sobotni konkurs na skoczni w Zakopanem obejrzał komplet widzów tj. około 24 tysiące osób. Wokół skoczni zgromadziło się kolejne 10 tysięcy osób. Tutaj porządku i bezpieczeństwa pilnowali małopolscy policjanci. W bezpośrednim sąsiedztwie skoczni również nie odnotowaliśmy poważnych interwencji. Jedyne, jakie miały miejsce to interwencje przedmedyczne. W pierwszym przypadku policjanci udzielali pierwszej pomocy osobie, która straciła przytomność. Razem z ratownikami medycznymi udało się osobę szybko przetransportować do szpitala gdzie po podaniu insuliny odzyskała świadomość. W kolejnym przypadku, w którym interweniowali policjanci, nietrzeźwa osoba przewróciła się doznając obrażeń głowy. Tu również policjanci pospieszyli z pierwsza pomocą. Po zaopatrzeniu mężczyzna został przekazany ratownikom medycznym.

Reklama                                                              

Tysiące kibiców wracają do hoteli i pensjonatów, nad ich bezpiecznym powrotem czuwają policjanci ruchu drogowego i prewencji. Jutro kolejne zmagania na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Bramy zostaną otwarte o 13.00. Przypominamy o przepisach dotyczących imprez masowych!

Źródło KPP Zakopane