Policyjny hokejowy mecz charytatywny dla Asi (zdjęcia)

Reklama                                                              

 

Policjanci z Polski i Słowacji rozegrali charytatywny mecz hokejowy dla Asi Podczerwińskiej, córki ich kolegi.

Dziewczynka urodziła się w listopadzie 2018 r. Jest bardzo silną dziewczynką, jednak przyszła na świat z bardzo rzadką wadą wrodzoną – hemimelią strzałkową, chorobą charakteryzującą się brakiem kości strzałkowej, jednocześnie występuje nierówność kończyn oraz deformacja stopy. Wada ta występuje raz na 250 tys. urodzeń. Jedynym ratunkiem i szansą na to, by dziewczynka mogła normalnie chodzić, jest przejście kilku kosztownych operacji w specjalistycznej klinice European Paley Institute.

Reklama                                                              

W związku z tym rodzina dziewczynki prosi o pomoc finansową. W ostatnim czasie na FB powstała grupa z licytacjami na rzez Asi pod adresem www.facebook.com/groups/631630273974779/.

Koledzy ojca Asi postanowili rozegrać hokejowy mecz charytatywny. Na lodowisku w Czarnym Dunajcu zmierzyli się policjanci oraz ich emerytowani koledzy z Polski i Słowacji zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA Nowy Targ i IPA Poprad SK.

Patronat nad wydarzeniem objęli Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Stanisław Laciuga, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor Krzysztof Pobuta, burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha i wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski.

Wszystkie zebrane datki przekazane zostaną na leczenie Asi Podczerwińskiej. Dziewczynce można także pomóc indywidualnie wpłacając na konto Fundacji im. Adama Worwy na numer 53 1240 1574 1111 0010 3480 6570 z dopiskiem „dla Asi Podczerwińskiej”.