Policyjne zabezpieczenie meczu Watra Białka Tatrzańska – Unia Tarnów (zdjęcia)

Reklama                                                              

Na stadionie w Białce Tatrzańskiej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami z Białki i Tarnowa. Policjanci zabezpieczali trasy dojazdowe i teren wokół stadionu oraz dbali o bezpieczeństwo kibiców i mieszkańców Białki Tatrzańskiej.

– Na stadionie w Białce Tatrzańskiej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami małopolskiej IV Ligii z Białki i Tarnowa. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Białki Tatrzańskiej i kibiców, którzy obejrzeli mecz na stadionie, czuwali tatrzańscy policjanci. Funkcjonariusze byli obecni na stadionie i w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Stróże prawa dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Mecz odbył się bez zakłóceń porządku publicznego – mówi asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik tatrzańskiej policji.

Wcześniej przed zabezpieczeniem policjanci ćwiczyli taktykę i technikę przeprowadzania interwencji w sytuacji zbiorowego zakłócenia porządku.

Reklama                                                              

– Policjanci, wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego, ćwiczyli warianty przywracania naruszonego ładu i porządku. Tworzyli szyki zabezpieczające i wypierające, które stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych. Istotą ćwiczeń była dokładność i precyzja w działaniu. Bardzo ważne było także błyskawiczne wykonywanie poleceń, które podczas działań, w sytuacjach o podwyższonym ryzyku stanowi o skuteczności Policji. Mundurowi doskonalili tworzenie tyraliery oraz kordonów. To szyki bojowe najczęściej stosowane przez zwarte pododdziały podczas zabezpieczania imprez masowych – mówi Roman Wieczorek.

Fot. KPP Zakopane