Policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców

 

Tatrzańscy policjanci zatrzymali i wyeliminowali z ruchu drogowego 4 kierowców, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości.  Rekordzista kierował mając blisko 3.5 promila alkoholu. Niestety na drogach powiatu tatrzańskiego pijanych kierowców nie ubywa. 

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, nadal zdarzają się przypadki świadczące o nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Tylko minionej doby tatrzańscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Czarnej Góry, który w stanie nietrzeźwości kierował mercedesem w Bukowinie Tatrzańskiej. Badanie na zawartość alkoholu wskazało 0,6 promila alkoholu. Kolejny amator jazdy po alkoholu zatrzymany został w miejscowości Witów. 34-letni mieszkaniec tej miejscowości kierował volkswagenem mając 3,5 promila alkoholu. Niechlubny rekordzista trafił do policyjnego aresztu gdzie trzeźwieje. Kolejny kierowca zatrzymany został w Białym Dunajcu. 29-latek podczas badania stanu trzeźwości maił w organizmie blisko 1.4 promila alkoholu. Dzisiejszej nocy w Poroninie policjanci zatrzymali 28-letka z Jurgowa, który kierował swoim audi będąc najprawdopodobniej pod działaniem narkotyków. Wszyscy kierowcy pochodzą z powiatu tatrzańskiego.

Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości kierującym grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

OFicer Prasowy KPP w Zakopanema

sp.szt. Roman Wieczorek