Policjanci włączyli się w akcję charytatywną tyskich funkcjonariuszy dla małego Jasia


Już ponad połowę trasy liczącej 500 kilometrów przeszli tyscy policjanci
. Dziesiątego dnia  charytatywnej wędrówki dla 6-letniego Jasia dotarli na powiat nowotarski kończąc wędrówkę w Krościenku nad Dunajcem. Nowotarscy policjanci włączyli się w akcję i  udzielili wsparcia kolegom, którzy po majowej wędrówce w zimowych warunkach mogli noc spędzić w ciepłym łóżku.  

W majówkowy weekend Michał i Piotr wraz z kolegami z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie dotarli na kolejny szczyt, gdzie mogli nacieszyć się widokami na Cergowej. Następne kilometry przemierzyli wspólnie z ekipą wsparcia z KPP Jasło. Z soboty na niedzielę tyscy podróżnicy zostali ugoszczeni przez mundurowych z Komisariatu w Krynicy-Zdroju i po „naładowaniu baterii”, wrócili na szlak ze zdwojoną siłą. Dzięki temu przeszli trasę zaplanowaną na trzy dni pokonali w zaledwie dwa dni. Tym sposobem dzisiaj Piotr z Michałem zamierzają przebyć odcinek Rytro-Krościenko-trasę, która pierwotnie zaplanowana była na wtorek. Już w poniedziałek wieczorem dotarli do Krościenka nad Dunajcem, gdzie policjanci z powiatu zadbali o to, żeby noc spędzili w ciepłym łóżku.

Pogoda jak sami twierdzą ich nie rozpieszcza. W trakcie 10 dni wędrówki doświadczyli na własnej skórze dobrodziejstw i mankamentów wszystkich czterech pór roku – począwszy od przyjemnej słonecznej pogody, a skończywszy na śnieżnej zawierusze.

Te drobne gesty życzliwości oferowane przez wcześniej nieznane również osoby oraz zawodowa policyjna solidarność sprawiają, że charytatywna wyprawa dla Jasia nabiera głębszego sensu i udowadnia, że dla słusznej sprawy warto się poświęcić. Kolejnym etap to Turbacz, Wysoka, Okrąglica, Markowe Szczawiny, Hala Miziowa, Węgierska Górka, Kubalonka, Ustroń.

Pamiętajmy cały czas o najważniejszej w tej wyprawie osobie-Jasiu!

Pomóc Jasiowi może każdy. W inicjatywę włączył się Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, dzięki któremu mamy możliwość zgromadzenia środków finansowych.

Darczyńcy mogą wpłacać środki na konto:

27 1020 2313 0000 3002 0131 4046

z dopiskiem: „Wyprawa dla Jasia” dla ZT NSZZP KMP Tychy.

Jaś jest podopiecznym fundacji “Gwiazda Nadziei”, gdzie zostanie przekazana zebrana kwota na jego leczenie i rehabilitację.

Opracowanie na podstawie materiałów KMP w Tychach, fot. KMP Tychy i KPP Nowy Targ

KPP Nowy Targ