Policja zatrzymała sprawce znęcania się nad rodziną

Reklama                                                              

Zatrzymanym mężczyzną podejrzanym o znęcanie się nad swoją rodziną jest mieszkaniec gminy Nowy Targ. Gdy policja zatrzymała mężczyznę, podejrzany miał ponad 2,8 promila alkoholu we krwi.

W poniedziałek 25 maja, około godz. 21 nowotarska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące awantury domowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Nowy Targ. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres gdzie na miejscu, okazało się, że 39-latek od dłuższego czasu nadużywał alkoholu. Pod wpływem alkoholu  wszczynał awantury, wyzywał i groził pozbawieniem życia swojej żonie i dzieciom. Gehenna rodziny trwała od ponad roku. Policja zatrzymała agresywnego mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Po zatrzymaniu zatrzymany usłyszał zarzut znęcania, a prokurator zwrócił się do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci  tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące.

Policja informuje, że zgodnie z art. 207 Kodeksu Karnego kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą, lub inną osobą pozostającą w stałym, lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim, lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny, lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Ogłoszenie:                                                              

Jeżeli czyn popełniony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jeżeli następstwem jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat.