Policja podsumowuje działania “Sylwester 2019” na terenie powiatu nowotarskiego

Reklama                                                              

Podczas działań „Sylwester 2019” policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu nowotarskiego  oraz osób podróżujących.

Sylwestrowa noc była dosyć spokojna. W sumie w Sylwestra i Nowy Rok odnotowano 45 różnego rodzaju zgłoszeń.  Policjanci wzywani najczęściej byli do awanturujących się i nietrzeźwych osób zarówno w domach, jak i na terenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.   Odnotowano też kilka zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju, porządku publicznego i spoczynku nocnego.

W tych dniach na terenie powiatu doszło do 11 kolizji drogowych. Policjanci z nowotarskiej drogówki przy wsparciu policjantów z Wieliczki, Bochni, Nowego Sącza i Krakowa  dbali o bezpieczny dojazd turystów na koncert Sylwestrowy do Zakopanego. W Nowy Rok na drogach było spokojniej. Ruch odbywał się płynnie. Dzisiaj jest zdecydowanie bardziej tłoczno, ruch jest wzmożony, zarówno w stronę Krakowa, jak i Zakopanego. Nad płynnością ruchu i bezpieczeństwem  podróżujących czuwają policjanci z nowotarskiej i krakowskiej drogówki.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Fot poglądowe