Policja podaje szczegóły napaści na ratowników medycznych

Reklama                                                              

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 30 grudnia o godz. 18.00. Do dyżurki Zespołu Ratownictwa Medycznego mieszczącej się w Ośrodku Zdrowia w Rabie Wyżnej przyszedł nietrzeźwy 24-letni mężczyzna i bez powodu zaczął wyzywać ratowników medycznych, po czym odszedł. Po chwili wrócił i zaczął kopać w drzwi dyżurki.

– Kiedy jeden z ratowników wyszedł do mężczyzny i zwrócił mu uwagę, ten odepchnął go, wszedł do środka i rzucił się na drugiego z ratowników. Mężczyzna był bardzo agresywny, awanturował się, doszło też do rękoczynów. Poszkodowanym udało się obezwładnić agresora i wezwali pomoc – mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Na miejsce przyjechali policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdrój, którzy zatrzymali 24-latka.

Reklama                                                              

– Ratownicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Zatrzymany w przeszłości miał już konflikt z prawem. Ratownicy znali awanturnika, gdyż niejednokrotnie udzielali 24-latkowi pomocy – mówi rzeczniczka.

Zatrzymany został przewieziony do nowotarskiej komendy, gdzie jeszcze dzisiaj po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

– Ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych podejrzanemu grozi zatem kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności – mówi Dorota Garbacz.

fot. KPP Nowy Targ