Policja podaje przyczyny wypadku 6-latka w Nowym Targu – ojciec był pod wpływem alkoholu

Jak podaje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji do wypadku, w którym ucierpiał 6-letni chłopiec  doszło podczas odśnieżania podwórka. 

Reklama                                                              

Reklama                                                              

6-latek towarzyszył ojcu. Ten był pod wpływem alkoholu. Chłopiec siedział na błotniku ciągnika. Nagle pojazd przewrócił się i przygniótł dziecko.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

– Podczas pracy ciągnikiem ojcu towarzyszył 6-letni syn, który siedział na błotniku. Kierujący w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, ciągnik zjechał ze skarpy i przewrócił się na bok, przygniatając dziecko. Przybyli na miejsce strażacy wydostali chłopca spod pojazdu. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Obrażenia, jakie odniósł, wymagają dalszej hospitalizacji. Ojciec chłopca w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu – mówi Dorota Garbacz.

W niedzielne południe, również w Nowym Targu doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem dziecka podczas odśnieżania. 10-latek, poślizgnął się i przewrócił, a spodnie wciągnęła mu odśnieżarka, którą pracował dorosły mężczyzna. W tym przypadku chłopiec odniósł niegroźne obrażenia łydki.

– Apelujemy o  zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac w obecności dzieci.  Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia. Pamiętajmy,  że  pojazdy rolnicze i maszyny mogą stwarzać dla dzieci  bardzo duże zagrożenie. Zadbajmy o to, by dzieci przebywały w bezpiecznej odległości podczas wykonywanej przez nas pracy – mówi Dorota Garbacz.