Pogrzeb mężczyzny postrzelonego śmiertelnie przez policjanta odbędzie się w sobotę

Reklama                                                              

W sobotę 4 lipca o godz. 13.00 w Olszówce będzie miał miejsce pogrzeb 28-letniego Dariusza, śmiertelnie postrzelonego przez policjanta na stadionie biathlonowym w Kirach w Kościelisku.

Mężczyzna pochowany zostanie na miejscowym cmentarzu.

O tej smutnej uroczystości informuje pogrążona w smutku i żałobie rodzina, narzeczona z rodziną i przyjaciele.

Reklama                                                              

– Są ludzie, których anioł śmierci przytula zdecydowanie za wcześnie – czytamy na nekrologu.

Trwa dochodzenie odnośnie tragedii, do której doszło w minioną sobotę w Kirach w Kościelisku. Młody mężczyzna zmarł po tym, jak policjant użył broni. Jak mówi policja, miało to miejsce podczas akcji policyjnej związanej z kradzieżą paliwa. Policjanci prowadzili czynności, by ujawnić sprawców kradzieży na gorącym uczynku. Jak mówią, strzał padł właśnie podczas takiej akcji podczas pościgu. Policjant trafił w jedną z osób. Niestety śmiertelnie. Na miejscu znalezione zostały kominiarka, kanistry, gumowy wężyk – sprzęt służący do kradzieży paliwa. Policjanci są pewni, że działali przeciwko złodziejom, że przyłapali ich na gorącym uczynku.

Do zdarzenia doszło w sobotę 27 czerwca. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Policja prosi o wstrzymanie się od ocen.

W wersję policji nie wierzy rodzina zmarłego Dariusza, która mówi, że 28-latek znalazł się w niewłaściwym miejscu, że tamtędy tylko przechodził.