Pogranicznicy ostrzegali przez handlarzami ludźmi [ZDJĘCIA]

Reklama                                                              

Kilkaset uczniów z nowotarskich szkół spotkali się ze strażnikami granicznymi. Dowiedzieli się, jakim zagrożeniem jest handel ludźmi i co robić, kiedy padnie się ofiarą bandytów.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem spotkali się z ponad 400 uczniami z nowotarskich szkół.

– Pod koniec minionego tygodnia w prelekcji, która przeprowadzona została dla młodzieży z 15 ostatnich klas Zespołu Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica w Nowym Targu. Uczniowie klas branżowych i technikum uczestniczyli w wykładzie dotyczącym handlu ludźmi – poinformowała Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Reklama:                                                          


Jak relacjonowała, uczestnicy spotkania dowiedzieli się podczas spotkania, na co zwrócić uwagę podczas wyjazdu za granicę oraz przy próbie podjęcia pracy, aby nie stać się ofiarą handlu ludźmi.

– Szczególny nacisk położono na zaznajomienie młodzieży z możliwymi rozwiązaniami, w przypadku bycia ofiarą handlu ludźmi. Wskazano także konkretne miejsca, w których można uzyskać pomoc. Wykład połączony był z materiałami filmowymi. Spotkanie było także okazją do przedstawienia młodym ludziom zasad i przepisów związanych z naborem do służby przygotowawczej w Straży Granicznej – dodała przedstawicielka podkarpackich pograniczników.

Funkcjonariusze z zakopiańskiej Placówki Straży Granicznej przeprowadzili także prelekcję dla uczniów z II oraz III klasy Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu.

– Podczas wykładu przybliżono dzieciom realizowane przez Straż Graniczną zadania na południowym odcinku granicy państwowej. Największym zainteresowaniem wśród uczestników spotkania, cieszyła się możliwość przymierzenia kamizelki kuloodpornej, jak i środków przymusu bezpośredniego, m.in. kajdanek i pałki służbowej – opisała Drożdż.

źródło: KaOSG