Pogotowie zakupowe – pomoc dla osób starszych i niepełnosprawnych

Gerard Wolski i Mateusz Haś to pomysłodawcy pomocy osobom starszym z Zakopanego i sąsiednich gmin.

Reklama                                                              

W tym trudnym czasie zamienili swoje taksówki na pogotowie zakupowe dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych. W razie potrzeby nieodpłatnie na czas kwarantanny dowożą zakupy z apteki, a za dnia mogą zrealizować zakupy spożywcze.

Reklama                                                              

– Zaznaczam, że nie wozimy ludzi i mamy nadzieję, że nikt nie będzie wykorzystywać naszej pomocy do głupot i nie dla starszych osób. Jeżeli spotkamy się z taką sytuacją, za kurs skasujemy, a dowiezionych zakupów nie zostawimy – mówi Gerard Wolski.

Pomysłodawcy zaznaczają, że pieniądze za zakupione artykuły przyjmują dopiero po ich dowiezieniu na miejsce.

Zachęcają także inne osoby przyłączenie się do wolontariatu i pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym. Listę osób, które dołączyły do akcji, podajemy na końcu artykułu.
Pomogą także dostarczyć osoby chore do szpitala.

– Jeżeli dojdzie do sytuacji, że senior lub osoba niepełnosprawna, która zostanie bez pomocy, będzie skierowana do szpitala np. w Krakowie i nie będzie miała transportu sanitarnego w postaci karetki – również taką osobę odwieziemy za koszt paliwa (Kraków ok. 50 zł) …. auto będzie odkażone i przygotowane do transportu w warunkach możliwie sanitarnych – mówi Gerard Wolski.

Aby zamówić zakupy, należy skontaktować się telefonicznie, po czym wolontariusze realizują zamówienia i bezkontaktowo dostarczają je na miejsce pod drzwi, zapakowane w reklamówce. Po odebraniu leków lub zakupów należy zapłacić za zakupy.

Zachęcają wszystkich do przekazania numerów telefonów wszystkim potrzebującym, a jeśli ktoś zna starsze osoby samotne, a nie ma z nimi kontaktu telefonicznego, to może zgłosić wolontariuszom potrzebę sprawdzenia, czy wszystko u nich w porządku.

Wolontariusze:
– Gerard Wolski 604447444 – Zakopane i okolice
– Mateusz Haś 729878716 – Zakopane i okolice
– Grzegorz Szczepański 668150757 – Zakopane i okolice
– Stanisław Majerczyk-Marchewka 887061751 – Zakopane i okolice
– Daniel Jaróg 667 981 197 – Raba Wyżna i okolice
– Goral Taxi 666453595 – Bukowina Tatrzańska