„Podróże kształcą czyli zagraniczne praktyki zawodowe w ZSCKR Nowy Targ”

 

Reklama                                                              

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu  trwa proces rekrutacji do programu PAWERWET. W ramach tego projektu uczniowie szkoły będą realizowali praktyki zawodowe w Grecji i Portugalii. Już w sierpniu br. na miesiąc do Grecji wyjeżdża młodzież technikum kształcącego w zawodzie technik technologii żywności i technik żywienia i usług gastronomicznych.  W październiku br.  do Portugalii walizki pakują uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii. W przyszłym roku tj. w maju 2020 r. do Portugalii zaplanowano wyjazd uczniów z  technikum turystyki wiejskiej i technikum architektury krajobrazu. Łącznie w programie praktyk zagranicznych uczestniczyć będzie 62 uczniów szkoły.

Reklama                                                              

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu zrealizował już cztery edycje programu ERASMUS+ w których uczestniczyło 281 uczniów.  Wyjeżdżali oni na praktyki zagraniczne do: Grecji, Portugalii, Włoszech i Niemczech.

Po powrocie z praktyk zagranicznych wszyscy potwierdzili, iż wizyta za granicą, to najlepszy sposób na przełamanie swoich barier i oswojenie się z językiem obcym. Plusem jest też to, że poznajemy język potoczny, który jest bardzo przydatny w codziennym życiu.

Podróże po świecie, to doskonały sposób na poznawanie obcych kultur. Podróże kształcą, bo pokazują nam realne życie innych ludzi. Oglądanie filmów i  czytanie książek nigdy nie da takiego efektu jak zobaczenie tego wszystkiego na własne oczy.

Jesteśmy przekonani, że podróże kształcą! Również i w tym roku nasza szkoła złożyła wniosek o udział w kolejnej  edycji programu ERASMUS + .

Niewiele jest tak fascynujących rzeczy, jak odkrywanie nowych miejsc i poznawanie odmiennych zwyczajów.  Praktyczne umiejętności zdobyte na zagranicznych praktykach zawodowych pozwolą nam w przyszłości ”szeroko rozwinąć skrzydła” w wyuczonych i wymarzonych zawodach.

Tekst i fot. ZSCKR Nowy Targ