“Podhale Tour 2020” – szosowy maraton rowerowy w tę sobotę

Reklama                                                              

Ogromne wyzwanie, jakim jest pokonanie trzystu kilometrów, podjęło ponad stu odważnych kolarzy amatorów, którzy już w najbliższą sobotę 20 czerwca wystartują wczesnym rankiem ze Spytkowic.

Z powodu epidemii koronawirusa organizatorzy podjęli stosowne, obowiązujące środki zapobiegawcze min: ograniczona liczba uczestników, mierzenie temperatury uczestnikom przed startem, obowiązek posiadania i używania w określonych przepisami okolicznościach maseczek, odkażanie rąk itp.

Trasa, która pierwotnie miała prowadzić wokół Gorców i dookoła Tatr, została zmieniona i będzie przebiegać całkowicie polskimi drogami, co nie zmniejsza jej atrakcyjności, zwłaszcza że doszły takie podjazdowe perełki jak przełęcze: Krowiarki, Kocierska, Knurowska.

Uczestnicy pojadą w otwartym ruchu drogowym, w siedmioosobowych grupkach a przyjazd na metę w Spytkowicach spodziewany jest w godzinach od 15:00 do 21:00. Bardzo miłą niespodzianką jest udział w tej imprezie trzech pań.

Dla najlepszych zawodników i drużyn są przygotowane okazałe puchary, a dekoracja z udziałem organizatorów i władz samorządowych odbędzie się ok. 18:00.

Organizatorem maratonu jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, a patronatem honorowym objął imprezę Wójt Gminy Spytkowice.

Więcej informacji na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl