Podczerwone tonie w śmieciach (zdjęcia)

Reklama                                                              

Kwiecień to miesiąc kiedy przyroda budzi się do życia. Zanim zrobi się zielono, można zaobserwować, co się kryje w zaroślach, krzakach, między drzewami.

Podhalańskie wioski wyróżniają się pięknymi terenami, z zapierającymi dech w piersiach widokami na Tatry, Babią Górę, czy Gorce. Są tam tereny idealne do rowerowych i pieszych wędrówek.

Przyjemność tę psują zalegające śmieci, które można dostrzec wszędzie. Takie napotykamy m.in. w Podczerwonem, jednej z miejscowości w gminie Czarny Dunajec. Wśród nich – materiały budowlane, odpady roślinne, stare opony, meble, sprzęt elektryczny, dywany, ubrania i inne.

Reklama                                                              

Mimo możliwości oddawania śmieci w nieograniczonej ilości (zgodnie z polityka śmieciową w gminie Czarny Dunajec), wielu mieszkańców decyduje się na wywóz swoich odpadów na dzikie wysypiska. Niestety tak jest praktycznie we wszystkich miejscowościach, nie tylko w gminie Czarny Dunajec.

Podkreślić należy, że każdy przyłapany na gorącym uczynku może otrzymać karę, grzywny, aresztu, a nawet pozbawienia wolności do lat 5.

fot. Piotr Duraj