Podczerwone. Piracka jazda zakończona na płocie – kierowca zbiegł (zdjęcia)

Reklama                                                              

 

Na drodze wojewódzkiej nr 958 w Podczerwonem samochód osobowy wypadł z jezdni i zatrzymał się na płocie jednej z posesji. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w piątek 12 kwietnia ok. godz. 22.00. Kierowca samochodu marki peugeot na krośnieńskich rejestracjach (województwo podkarpackie)  jadącego w kierunku Czarnego Dunajca, po przejechaniu łuku na drodze wypadł z niej, uderzył w płot po prawej stronie, odbił się, przejechał przez jezdnię, obracając się i przeciął wylądował na płocie po lewej stronie. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Reklama                                                              

Reklama:                                                          


Na miejsce wezwano strażaków z OSP Podczerowne i JRG Nowy Targ, policję i zastęp ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli teren i zneutralizowali wyciekłe płyny i przeszukali okolicę. Mężczyzna zniknął bez śladu.

Po dwóch godzinach samochód odholowany został na parking policyjny do Nowego Targu.

Do zdarzenia doszło z powodu nadmiernej prędkości. Świadczą o tym uszkodzenia zarówno płotów, jak i pojazdu. Jak mówią mieszkańcy, całe szczęście, że samochód nie uderzył w inny pojazd lub przechodzących chodnikiem. Mogłoby się to zakończyć tragedią.

Fot. Piotr Duraj