“Po pijaku” przed policja uciekał… traktorem…

Reklama                                                              

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdrój po pościgu zatrzymali nietrzeźwego traktorzystę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna miał … ponad 4 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło wieczorem w miejscowości Podwilk.

– Kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus widząc sygnał do zatrzymania wydany przez policjanta nie zatrzymał się i pojechał dalej – relacjonuje asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. – Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za traktorzystą. Ten jednak jechał dalej środkiem drogi z nadzieją, że uda mu się uciec.

Reklama                                                              

Po chwili policjanci zajechali mężczyźnie drogę i zatrzymali uciekiniera. Okazało się, że kierujący to 26-letni mieszkaniec gminy Raba Wyżna.

– Mężczyzna był pijany i miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych – podaje policjantka. – Zatrzymany został przewieziony do nowotarskiej komendy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 26-latek odpowie również uszkodzenie radiowozu i popełnione wykroczenia m.in. kierowanie bez uprawnień i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Policja