Pisemne podziękowanie dla pań policjantek za “wlepiony” mandat

Reklama                                                              

W poniedziałek do komendanta powiatowego nowotarskiej komendy wpłynęło podziękowanie za pracę policjantek z drogówki. Autorem jest kierujący, który przekroczył dozwoloną prędkość i został ukarany mandatem karnym, a na jego konto przypisane zostaną 4 punkty karne. 

-Zazwyczaj nikogo nie cieszy fakt otrzymania mandatu i dodatkowych punktów karnych. Policjanci najczęściej spotykają się z frustracją i rozżaleniem ze strony kierowców, czasami sprawa kończy się w sądzie. W tym przypadku było inaczej, kontrolowany kierowca przyznał się do błędu, doskonale zdawał sobie sprawę z popełnionego wykroczenia i dodatkowo… pisemnie podziękował policjantkom.

W przesłanym mailu pisze, że był bardzo  zaskoczony, najpierw widokiem dwóch policjantek, a później ich profesjonalnym zachowaniem. Przyznaje, że przekroczył prędkość, więc spotkała go kara. Docenił spokój policjantek, przedstawienie faktów bez zbędnych komentarzy, profesjonalne nałożenie kary w sposób nieurągający obywatelowi, co jego zdaniem jest bardzo ważne. Wierzy w to, że Policja ma właśnie taką „twarz”- miłą, odpowiedzialną i profesjonalną. Jednocześnie przyznał, że nie chciałby być ponownie zatrzymany przez policjantki, ponieważ jest mu po prostu wstyd. Na zakończenie życzył paniom policjantkom powodzenia w pracy i wiary w to, co robią, a robią to naprawdę dobrze. – czytamy na stronie KPP Nowy Targ

Reklama                                                              

Fot. poglądowe