Pijana nastolatka uderzyła w słup energetyczny

Reklama                                                              

Pijana nastolatka doprowadziła do kolizji w Poroninie. Uderzyła samochodem osobowym w słup energetyczny.

Dziewczynę zabrano do szpitala, gdzie ustalono, że nastolatka była pod wpływem alkoholu. W jej organizmie wykryto 0,8 promila.

– Informację o groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym w Poroninie policjanci otrzymali we wtorek przed północą. Wynikało z niej, że samochód osobowy z nieznanych przyczyn uderzył w słup sieci elektrycznej. Ranną młodą kobietę pogotowie zabrało do szpitala w Zakopanem – mówi asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik tatrzańskiej policji.

Reklama                                                              

Policjanci zakopiańskiej drogówki ustalili, że za kierownicą samochodu siedziała nastoletnia mieszkanka powiatu tatrzańskiego. W czasie badania okazało się, że w jej organizmie jest blisko 0,8 promila alkoholu. – Po udzieleniu jej pierwszej pomocy ze szpitala odebrała ją matka. Na szczęście nikt inny w zdarzeniu nie ucierpiał. Wszczęto już policyjne dochodzenie, które ma wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia oraz to, kto nastolatce udostępnił samochód i udzielił nieletniej alkoholu. O sprawie powiadomiony zostanie Sąd Rodzinny w Zakopanem – mówi rzecznik.

Do zdarzenia doszło minionej nocy. W akcji udział wzięli strażacy z OSP Poronin i JRG Zakopane. Zabezpieczyli pojazd, słup energetyczny i miejsce zdarzenia.

fot. OSP Poronin