Piesek szuka domu – przez ostatnie dni towarzyszył funkcjonariuszom Straży Granicznej

Reklama                                                              

Od paru dni Polsko-Słowacką granicę państwową funkcjonariuszom Straży Granicznej pomaga ochraniać czworonożny pomocnik. Okazało się, że przyjazny psiak nie ma domu. Funkcjonariusze apelują, żeby pomóc mu znaleźć schronienie.

– Kilka dni temu do funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, pełniących służbę na posterunku blokującym w Łapszance (gmina Łapsze Niżne), przybłąkał się sympatyczny czworonóg. Był głodny i spragniony, więc funkcjonariusze podzielili się z nim swoimi kanapkami i wodą. Od tego czasu pies towarzyszy nieustannie strażnikom granicznym. Kolejne patrole dokarmiają młodego psa i opiekują się nim – mówią funkcjonariusze Straży Granicznej.

– Wraz z władzami gminnymi próbowaliśmy ustalić, czy pies komuś nie uciekł. Niestety okazało się, że pieska ktoś porzucił. Teraz szukamy dla niego domu. Psiak nie dostał jeszcze imienia. Jest to mieszaniec. Ma 8-12 miesięcy, waży ok. 15 kg. Jest bardzo socjalny – miły dla ludzi. Piesek ma problemy z jednym okiem. Potrzebuje dobrej ręki opiekuna i domu pełnego ciepła – mówią.

Reklama                                                              

Czworonożny obrońca granicy dzisiaj prawdopodobnie zakończy swoją służbę. Zostanie zabrany do schroniska dla zwierząt w Nowym Targu, gdzie będzie przebadany i odrobaczony. Nie pozwólmy, aby długo tam pozostał.

Osoby zainteresowane przygarnięciem dzielnego czworonoga proszone są o kontakt z Urzędem Gminy Łapsze Niżne, który pilotuje sprawę adopcji (tel.: 18 265 93 10, e-mail: gmina@lapszenizne.pl).

sierż. szt. SG Piotr Kawecki