Pierwszy (nocny) seans po przerwie w Kinie Miejsce 

Reklama                                                              

W nocy z piątku na sobotę odbył się pierwszy po długiej przerwie seans w Kinie Miejsce w Zakopanem. Bilety rozeszły się błyskawicznie, a fani dobrego filmu wypełnili wszystkie dostępne fotele.

Tytuł produkcji do końca pozostał niespodzianką – tuż po północy, kiedy wszyscy byli już obecni, na wielkim ekranie pojawił się mocny film Jana Komasy: Sala samobójców. Hejter. Sądząc po pozytywnej reakcji zgromadzonych, wybór był strzałem w dziesiątkę. 

Po przymusowej pauzie Kino Miejsce zostało otwarte dla widzów jako pierwsze w Polsce. Organizatorzy wykorzystali pierwszy możliwy termin – sala została otwarta zaledwie minutę po północy 6 czerwca. Widzowie mogli przespacerować się po czerwonym dywanie, zrobić zdjęcia na pamiątkowej ściance kina i zakupić bilety cegiełki, do których dołączano maseczki z logiem kina, uszyte dla nas przez lokalnego przedsiębiorcę firmę Berdax. Każda wpłacona złotówka pomoże podnieść się Miejscu po przerwie. Jak podkreśla kierownik Kina Miejsce Dawid Kluś to dopiero początek, w obecnym repertuarze znalazły się filmy ambitne, przedpremierowe, najlepsze filmy pierwszego kwartału 2020 roku, a już dziś ruszamy z filmami dla dzieci i naszym kinowym dniem dziecka. Wszystko oczywiście z zachowaniem nowych norm bezpieczeństwa. 

Reklama                                                              

Bez wątpienia było to historyczne wydarzenie nie tylko dla lokalnych miłośników dobrego kina, ale także dla polskiej branży rozrywkowej. Po niemal trzech miesiącach przerwy znowu mogliśmy zobaczyć film na dużym ekranie. Jak podkreśla przedstawiciel Towarzystwa Gimnastycznego Sokół organizacji prowadzącej kino, Adam Zaleski – „To nowy rozdział dla naszego kina. Był mocny start filmem, którego życie kinowe zostało wstrzymane podobnie jak nasze i nie zamierzamy się zatrzymywać – już dziś zapraszamy na kolejne seanse i wydarzenia”.

Repertuar oraz wszystkie informacje dotyczące Kina Miejsce znajdziesz na www.kinomiejsce.zakopane.pl

materiały prasowe / fot. Idea Photography