Oszukują turystów w grze “trzy kubki”

Reklama                                                              

W niektórych rejonach Zakopanego można natknąć się na osoby urządzające grę w tzw. „trzy kubki”. “Pod żadnym pozorem nie pozwól się sprowokować do wzięcia udziału w grze! Nie masz szans na wygraną!”- apelują zakopiańscy urzędnicy.

– Przystępując do gry stracisz pieniądze! Osoby wygrywające, ostentacyjnie cieszące się z wygranej współpracują z urządzającymi ten proceder po to, aby zachęcić potencjalnych graczy – ostrzegają przedstawiciele zakopiańskiego magistratu. – Jeżeli czujesz się zagrożony, potrzebujesz pomocy, dzwoń – 997 lub 112

W Kodeksie karnym skarbowym czytamy: “Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia urządza lub prowadzi gry hazardowe, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie”.

Reklama                                                              

Z kolei Kodeks wykroczeń mówi: “Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową albo użycza do niej środków lub pomieszczenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Pieniądze i inne przedmioty służące do gry podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy”.

Materiały: KPP/UM Zakopane