Oświadczenie pierwszych zakażonych w powiecie tatrzańskim – kwarantannę od początku traktowaliśmy bardzo poważnie

Reklama                                                              

W poniedziałek Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologicza w Krakowie poinformowała o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dzisiaj podano informację o drugim przypadku. Wieść szybko się rozniosła, że jest to młode małżeństwo z Kościeliska.

Niestety wokół całej sprawy powstało wiele niedopowiedzeń, plotek, a nawet do oskarżeń wobec zakażonych o niestosowanie się do kwarantanny.

W związku z tym małżeństwo postanowiło wysłać do nas oświadczenie w celu zdementowania nieprawdziwych informacji.

Reklama:                                                          


Oświadczenie:

Cześć. To my jesteśmy dwiema potwierdzonymi osobami z COVID-19.

W związku z ogromem pojawiających plotek chcemy napisać jaka jest prawda.

Przede wszystkim:

– jesteśmy zakopiańczykami

– Żona dwa tygodnie temu wróciła z zagranicy. Kwarantanne od początku traktowaliśmy bardzo poważnie. Siedzieliśmy we dwójkę od początku razem w mieszkaniu.

– Nie chodziliśmy do sklepu. Nie byliśmy w Lewiatanie w Kościelisku, ani innym sklepie.

– nie ma możliwości żebyśmy kogoś zarazili ( z nikim nie mieliśmy bliskiego kontaktu) Osoby, które robiły nam zakupy zachowywały 100% bezpieczeństwa. Zakupy zostawiały na zewnątrz.

– nie leżymy na intensywnej terapii

– poddając się testom wykazaliśmy się odpowiedzialną postawą, ponieważ wiele osób ze strachu tego nie robi. Chcemy tutaj każdego zachęcić do zrobienia testu jeśli widzisz u siebie objawy. W powiecie tatrzańskim jest ponad 300 osób na kwarantannie!

– dopóki kolejne testy nie wyjdą negatywne nie możemy opuścić miejsca kwarantanny

– chorobę przechodzimy dość łagodnie, natomiast każdy organizm przechodzi to indywidualnie więc nadal zachowujcie wszelkie środki ostrożności!

Na koniec chcemy Wam wszystkim życzyć dużo zdrowia i spokoju ! A do osób, które sieją w internecie mowę nienawiści: Pamiętajcie nie jesteście anonimowi!