Organizator nielegalnych wyścigów motocyklowych na patelniach na zakopiance usłyszał zarzuty

Reklama                                                              

Postawiono zarzuty 29-letniemu mieszkańcowi powiatu nowotarskiego zorganizowania imprezy masowej bez wymaganego zezwolenia. Mężczyzna zorganizował imprezę rozpoczęcia sezonu motocyklowego, która miała odbyć się  28 kwietnia 2019 roku, na zakopiance  na patelniach  w  Chabówce.

– W ubiegłym roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu podjęli czynności służbowe w związku z pojawieniem się na jednym z portali społecznościowych informacji o planowanej imprezie masowej. Impreza w postaci rozpoczęcia sezonu motocyklowego miała zostać zorganizowana 28 kwietnia 2019 roku, na dwupasmowym odcinku drogi krajowej nr 47, w miejscowości Chabówka. Administratorem internetowego profilu, na którym zamieszczono post był 29-letni mężczyzna, który  umieścił w nim zaproszenie na organizowaną imprezę, zachęcając do udziału. Ponadto systematycznie umieszczał zdjęcia oraz informacje na temat podobnych rywalizacji – mówi asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

– Chęć udziału w organizowanym przedsięwzięciu udział zgłosiło ponad tysiąc osób, a zainteresowanych ewentualnym udziałem było ponad 4 tysiące osób. Niepokojące było jednak to, że to rozpoczęcie sezonu motocyklowego miało mieć postać wyścigów i to w warunkach normalnie odbywającego się ruchu drogowego na drodze krajowej. Tymczasem zawody sportowe, rajdy, wyścigi, które powodują utrudnienia w ruchu lub wymagają korzystania z drogi w sposób szczególny, mogą się odbywać pod warunkiem zapewnienia bezpieczeństwa i porządku podczas trwania imprezy oraz uzyskania zezwolenia na jej przeprowadzenie od zarządcy drogi. Nadto, zorganizowanie masowej imprezy sportowej, na której może być obecnych nie mniej niż 1000 osób na otwartym powietrzu, wymaga zezwolenia właściwego wójta, burmistrza lub prezydenta miasta – mówi Dorota Garbacz.

Reklama                                                              

Policja na zlecenie  Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu wszczęła śledztwo i w toku przeprowadzonych  czynności zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, sprzęt fotograficzny oraz puchary przeznaczone dla zwycięzców z wygrawerowaną nazwą organizowanej imprezy. Rajd nie doszedł do skutku.

W piątek 12 czerwca 2020 roku mężczyzna w prokuraturze  usłyszał zarzuty dotyczące organizowania imprezy masowej bez wymaganego zezwolenia (art. 58 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych). Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne oraz pokrycia kosztów procesu.

W galerii przedstawiamy owiane złą sławą patelnie.