Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

Reklama                                                              

Już po raz siódmy strażacy wezmą udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, które odbędą się 9 i 10 lutego na stoku Stacji Narciarskiej Polana Sosny w Niedzicy.

Ta niezwykle widowiskowa, nietypowa i jedyna w kraju mistrzowska impreza sportowa już na stałe wpisała się do kalendarza nie tylko małopolskich imprez strażaków ochotników.
– Podkreślić należy, że podczas dwóch dni sportowych zmagań wszyscy zawodnicy pokonują trasę slalomu w bojowym ubraniu i hełmie strażackim, co jest głównym znakiem rozpoznawczym naszych zawodów – mówi Dariusz Tokarski, organizator zawodów.

Mistrzostwa zostały podzielone na odrębnie klasyfikowane zawody indywidualne i drużynowe. Jednostki OSP mogą zgłosić swoich reprezentantów do konkurencji indywidualnej i drużynowej lub jednej z nich.

Reklama                                                              

W pierwszym dniu zawodów rozegrane zostaną indywidualne mistrzostwa kraju w slalomie gigancie w narciarstwie i snowboardzie. Klasyfikacja w konkurencji slalom narty jest z podziałem na druhów i druhny, a także wiekowym 18 – 40 lat oraz 41 lat i więcej, snowboard bez podziału.

Drugiego dnia zmierzą się ze sobą drużyny. Podczas „Strażackiego Slalomu Giganta” czterech zjeżdżających na nartach i wspólnie trzymających wąż strażacki zawodników, musi pokonać krętą trasę. Drużyny klasyfikowanie będą z podziałem na druhów, druhny oraz miks, czyli zespoły mieszane składające się z 2 druhów i 2 druhen. Konkurencja drużynowa w snowboardzie klasyfikowana będzie bez powyższego podziału, a skład 4-osobowej drużyny może być w dowolnej kombinacji liczbowej druhów i druhen. Można także zgłosić drużynę składającą się z zawodników z kilku jednostek OSP np. reprezentację miejscowości, gminy lub powiatu.

– Warunkowo dopuszczamy do startu w konkurencji indywidualnej w każdym z podziałów oraz w każdej ze zgłoszonej przez jednostkę OSP drużynie do 2 zawodników reprezentujących tę jednostkę, którzy przed terminem zawodów nie są jeszcze pełnoletni, ale ukończyli 15 lat – dodaje Dariusz Tokarski. – Aby uatrakcyjnić przejazd drużyn planujemy w tej edycji zawodów dodatkowe zadania, które już kiedyś zastosowaliśmy. Byłby to przejazd przez „hopkę” na początkowym odcinku slalomu, a po pozostawieniu węża na końcowym odcinku, czekałoby druhów przeniesienie w górę trasy kilkumetrowej drabiny na dystansie około 10 m – mówi Dariusz Tokarski.

Zapisy na zawody trwają do 7 lutego. Kontakt do organizatorów i szczegółowe informacje w sprawie zawodów: tel.731 880 083, mail: tokbike1@op.pl, Facebook: Ogólnopolska Olimpiada Strażaków.

Organizatorami zawodów są druhowie Dariusz i Zbigniew Tokarscy oraz Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Krakowie.

ag


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *