Ognisko, pieczone kiełbaski i alkohol nad rzeką w czasie epidemii

Reklama                                                              

W poniedziałek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o grupowaniu się osób w rejonie rzeki w Nowym Targu. Po przyjeździe na miejsce okazało się , że czterech mężczyzn rozpaliło sobie ognisko, piekli kiełbaski, opalali się i pili alkohol.

Zabawa trwała w najlepsze, pogoda i humory dopisywały do czasu przyjazdu mundurowych. Nowotarżanie stwierdzili w rozmowie z policjantami, że wprowadzone zakazy grupowania się, urządzania imprez i spotkań ich nie dotyczą. Bardzo szybko się przekonali, że wprowadzone przepisy dotyczą wszystkich obywateli. Cała czwórka została ukarana mandatami karnymi w wysokości po 500 złotych za nieprzestrzeganie obostrzeń oraz po 100 złotych za spożywanie alkoholu. Okazało się, że jeden z nich był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Został więc przewieziony do jednostki, gdzie po przesłuchaniu wrócił do domu.

Kolejny raz apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu, ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Unikajmy grupowania się i przebywania w miejscach, gdzie wzrasta ryzyko zakażenia.

Reklama                                                              

Źródło: KWP Kraków