Odwołany zakaz wstępu do lasu

Reklama                                                              

Nadleśnictwo Nowy Targ  i Nadleśnictwo Krościenko cofają zakaz wejścia do lasu, który obowiązywał od 21.02.2020 r.

Od dnia 24 marca br. Nadleśnictwo Nowy Targ odwołuje zakaz wstępu do lasu. Naszym celem nie było zakazywanie komukolwiek korzystania z dóbr przyrody, a jedynie troska o zdrowie Naszych Gości, pracowników Nadleśnictwa i zakładów usług leśnych. Prosimy o rozsądne korzystanie z lasu, nie gromadzenie się w pobliżu parkingów, wiat turystycznych, czy miejsc ogniskowych. Życzymy Państwu dobrego wypoczynku na łonie przyrody, regeneracji sił i zwiększenia odporności – powiedział Nadleśniczy Roman Latoń

Nadleśnictwo Krościenko odwołuje czasowy zakaz wstępu do lasu. Zakaz wstępu był przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa  Covid-19 podczas chwilowych zgromadzeń turystów na parkingach, miejscach odpoczynku  i węższych odcinków szlaków, np w Wąwozie Homole, gdzie mija się  nawzajem w bezpośredniej bliskości wiele osób.

Reklama                                                              

Nadleśniczy Olaf Dobrowolski zwrócił się z prośbą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa podczas poruszania się po wyznaczonych szlakach.