Obywatelskie zatrzymania nietrzeźwych kierowców na terenie powiatu nowotarskiego

Reklama                                                              

W weekend na terenie powiatu nowotarskiego doszło do dwóch interwencji, w których dokonano obywatelskiego zatrzymania i udaremnienia dalszej jazdy dwóm nietrzeźwym kierującym. 

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem w Rogoźniku. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym skuterem, który jechał „zygzakiem” i wszystko wskazywało na to, że może być pod wpływem alkoholu.  Zgłaszający wykorzystując moment zatrzymania pojazdu, natychmiast zareagował i wyciągnął kluczyki ze stacyjki skutera, a nietrzeźwego kierowcę przekazał w ręce policjantów. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Drugie zdarzenie miało miejsce w niedzielę wieczorem w Gronkowie. Zgłaszający interwencję mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu mitsubishi. Tym razem podejrzenia również okazały się słuszne. 54-latek kierujący samochodem był pijany. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Reklama                                                              

Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo surowych konsekwencji i apeli Policji, nadal zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tylko podczas ostatniego tygodnia na drogach powiatu nowotarskiego ujawniono 12 nietrzeźwych kierujących.

Fot. pogladowe