O PINGWINACH, REKINACH I CZARNEJ MAMBIE, CZYLI PODRÓŻ DO AFRYKI

Reklama                                                              

 

 O rekinach żarłaczach białych, o czarnej mambie o śmiertelnym uścisku, o tym jak złapać krokodyla, o strusich zalotach i o cennych diamentach mogli na własne uszy posłuchać uczniowie Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych, podczas spotkania z panem Podróżnikiem Samuelem Kempskim z grupy Trzask. 

Na własne oczy zobaczyli też niezwykłe zdjęcia ze skoku na bungee, z odwiedzin w afrykańskiej wiosce Zulusów i safari z afrykańskich parków. Podczas krótkiego spotkania najmłodsi i najstarsi uczniowie mogli zobaczyć na zdjęciach i poznać Republikę Południowej Afryki, tym bardziej, że ich gość z wielką energią i zapałem opowiadał o swoich afrykańskich przygodach, do tego z humorem.

Reklama                                                              

Było o przyrodzie, egzotycznej geografii tego lądu, ale też i o trudnej historii. Wrażenie robiły strusie jaja, piękne miasta takie jak Kapsztad i Durban czy różnorodność tradycji i obyczajów. Oto co pisali uczniowie o spotkaniu:

“To kolejne ciekawe spotkanie z Podróżnikiem – zawsze dowiadujemy się ciekawych rzeczy, po takiej lekcji czujemy chęć podróżowania – aż chce się jechać w świat! Pan świetnie opowiadał, było i wesoło i ciekawie. Nie myślałem wcześniej, że Afryka tak wygląda, To super lekcja!”

Nauczyciele dziękują za afrykańską podróż Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej, za sfinansowanie spotkania dla uczniów klas “0” – VIII, a Samorządowi Uczniowskiemu Gimnazjum za częściowe dofinansowanie spotkania dla gimnazjalistów. Ze spotkania pozostaną wspomnienia, które może bardziej zachęcą ich do nauki języków obcych i planowania najpierw tych małych, a potem może i wielkich podróży.