O dwóch takich, co gustowali w metamfetaminie

 

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany. 

– Policjanci nowotarskiej komendy podczas wykonywanych obowiązków zauważyli na terenie miasta  w zaparkowanym samochodzie 44-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu – wyjaśnia mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji. – Obok pojazdu stał jego znajomy, mieszkaniec powiatu tatrzańskiego. W związku z wystawionym nakazem doprowadzania do zakładu karnego funkcjonariusze natychmiast zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Nowotarżanin w przeszłości miał kontakt z narkotykami, dlatego policjanci sprawdzili jego samochód, gdzie znaleźli substancje psychotropowe należące do 44-latka – dodaje.

W mieszkaniu mężczyzny odnaleziono kolejne substancje tego typu m.in. tabletki (ponad 140 sztuk), a także 34 gramy metamfetaminy. Z kolei jego 36-letni znajomy schował w skarpetce 4 gramy narkotyków (metamfetaminy). Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, gdzie usłyszeli zarzuty.

– Za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych grozi kara nawet do  3 lat pozbawienia wolności. 36-latek opuścił jednostkę, natomiast 44-latek został przewieziony do zakładu karnego celem odbycia zaległej kary pozbawienia wolności – informuje rzeczniczka.

Opr. ag / fot. KPP Nowy Targ