Nowy Targ zaprasza na biegówki

Reklama                                                              

Udało się przygotować oznaczony kolorem niebieskim szlak narciarstwa biegowego biegnący z lotniska po ścieżce rowerowej, obok Rancho Lot wzdłuż „Boru na Czerwonem” do Szaflar “Tewikiel” (4 km). Dalszy odcinek szlaku w kierunku miejscowości Bór jest zamknięty – czytamy w komunikacie nowotarskiego magistratu.

Jak poinformowali nowotarscy urzędnicy, na niebieskim szlaku warunki śniegowe są  bardzo dobre, miejscami dostateczne. Został również przygotowany szlak czerwony biegnący z lotniska wokół „Boru na Czerwonem”. Tutaj warunki śniegowe od bardzo dobrych po trudne w zależności od grubości pokrywy śnieżnej.

Tymczasem 7 stycznia . została przygotowana 5-cio kilometrowa narciarska trasa biegowa w “Borze Kombinackim”.

Reklama                                                              

– Uprzejmie prosimy pieszych o niedeptanie torów biegowych, niewpuszczanie psów na tory biegowe oraz niejeżdżenie skuterami śnieżnymi i zaprzęgami konnymi po trasie biegowej – apelują przedstawiciele nowotarskiego ratusza. – Aktualnie wypożyczalnia nart biegowych w budynku Aeroklubu jest nieczynna. Wszelkie informacje odnośnie wypożyczalni można uzyskać pod nr tel. 504 190 221. Narty biegowe można pożyczyć w wypożyczalni działającej przy stacji narciarskiej „Długa Polana”.

Na stronie www.biegowki.nowytarg.pl można znaleźć szczegółowy opis szlaków narciarstwa biegowego w Nowym Targu i Szaflarach.

fot. UM Nowy Targ