Nowy Targ. SG Ujawniła 125 000 nielegalnych papierosów

Reklama                                                              

Z pozoru zwykła rodzinna wakacyjna wycieczka w góry – żona, mąż i dziecko w samochodzie. Taki kamuflaż nie zmylił jednak czujności funkcjonariuszy SG. W samochodzie oprócz bagaży znajdowały się nielegalne papierosy o wartości ponad 87 tys. złotych.

W sobotę 3 sierpnia br. funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem  podczas  kontroli drogowej pojazdu osobowego w Nowym Targu zatrzymali nielegalne towary akcyzowe.

– 31-letnia kobieta przewoziła w bagażniku prawie 125 000 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, o wartości ponad 87 tysięcy zł. Wprowadzenie towarów na polski rynek spowodowałoby  straty budżetu państwa w wysokości ponad 108 tys. zł. Prawdopodobnie kobieta – aby zmylić czujność funkcjonariuszy – podróżowała wraz z mężem oraz 10 -letnim synem. Wszystko wyglądało jak zwykły wakacyjny wyjazd. Polka odpowie za posiadanie nielegalnych towarów akcyzowych zgodnie z art. 65 § 1 Kodeksu Karnego Skarbowego, co zagrożone jest karą grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3.

Ogłoszenie: