Nowotarska policja przedstawia podsumowanie świątecznego weekendu


OgłoszenieW okresie świątecznych działań „Boże Narodzenie 2019” tj. od wtorku 24 grudnia br. do niedzieli 29 grudnia br. policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Na drogach powiatu nowotarskiego odnotowano 3 wypadki drogowe, w których ranne zostały 3 osoby oraz 41 kolizji drogowych. Łącznie ujawniono 5 nietrzeźwych kierujących, którzy stracili prawo jazdy. W ubiegłym roku podczas świąt na drogach naszego powiatu odnotowano 1 wypadek drogowy, w którym śmierć poniosła osoba piesza oraz 36 kolizji drogowych. Łącznie ujawniono 6 nietrzeźwych kierujących.

Reklama                                                              

Policjanci podczas świątecznych działań sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów, kontrolowali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zarówno przez pieszych i kierujących. Największą trudność w płynności ruchu stwarzały jednak ogromne korki. Na drogach panował wzmożony ruch, występowały intensywne opady śniegu, drogi były bardzo śliskie, co spowodowało bardzo duże utrudnienia. Kierujący, aby ominąć korki jechali drogami bocznymi, które niejednokrotnie były wąskie,  często nieodśnieżone co powodowało bardzo duże trudności i kolejne zatory drogowe. W rejonach górskich drogi są kręte z mniejszymi lub większymi wzniesieniami, co w warunkach zimowych może bardzo utrudniać jazdę na nieodpowiednich oponach. Kierowcy osobówek z oponami  niedostosowanymi do jazdy w zimowych, trudnych warunkach nie mogli wyjechać pod górkę, tracili panowanie nad pojazdem wjeżdżali do rowu, czy w inne samochody. Kierowcy ciężarówek mieli problem z podjechaniem pod nawet bardzo małe wzniesienia i blokowali drogę.

Reklama                                                              

Przed nami wyjazdy noworoczne. Apelujemy do kierowców o rozwagę, aby odpowiednio przygotować swoje pojazdy do podróży w zimowych warunkach, aby wybierając się na górskie drogi  wyposażać samochód w łańcuchy śniegowe,  które znacznie ułatwiają jazdę na ośnieżonej drodze,  a  przede wszystkim apelujemy do kierowców samochodów ciężarowych, autokarów i pojazdów dostawczych aby na odpowiednio oznaczonych odcinkach dróg bezwzględnie stosowali łańcuchy śniegowe

Źródło KPP Nowy TargReklama