Nowotarska policja podsumowuje święta: 2 wypadki, 14 kolizji, 4 pijanych kierowców

 

W dniach od 19 – 22 kwietnia policjanci realizowali działania prewencyjne pn. „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”. Okres świąteczny to dla wielu osób czas wyjazdów na rodzinne spotkania, natomiast dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej pracy.

– Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu nowotarskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, czternastu kolizji – informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzeczniczka nowotarskiej policji. – Ujawniono łącznie czterech nietrzeźwych kierujących na terenie  Rabki-Zdrój, Nowego Targu i Skawy.

W sobotę po popołudniu nietrzeźwy kierujący volkswagenem spowodował kolizję na terenie Szaflar. Odjechał z miejsca zdarzenia.

– Poszkodowany natychmiast pojechał za uciekinierem, a o całym zdarzeniu powiadomił policję. W ujęciu sprawcy kolizji pomógł kierujący dacią, który swoim samochodem zablokował drogę i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Jak się okazało mężczyzna był pijany i miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał prawa jazdy. Został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Teraz odpowie za swoje czyny – informuje rzeczniczka.

W  ubiegłym roku na drogach powiatu nowotarskiego w okresie świątecznym doszło do dwóch wypadków drogowych, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym, jedenastu kolizji. Ujawniono ponadto czterech nietrzeźwych kierujących.

Opr. ag / fot. KPP Nowy Targ