Nowotarscy seniorzy nie dali się oszukać metodą “na policjanta”

Reklama                                                              

 

 W powiecie nowotarskim po raz kolejny doszło do prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Dzięki apelom policji publikowanym także przez naszą redakcję, seniorzy nie dali się okraść w ten sposób.

– Oszuści podający się za fałszywych policjantów podjęli kilka prób wyłudzenia pieniędzy od nowotarskich seniorów. Przekonywali, że pieniądze zgromadzone w banku są zagrożone i seniorzy muszą przelać je na konto wskazane przez oszusta. Na szczęście wszyscy wykazali się czujnością, także członkowie rodziny i nie ulegli namowom przestępców, co uratowało ich oszczędności – mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Reklama                                                              

– Pamiętajmy. W momencie, gdy ktoś będzie chciał nas oszukać w podobny sposób, aby natychmiast zakończyć rozmowę telefoniczną. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub 18 26 10 400. Należy pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki i przerwaniu połączenia z oszustem. Pamiętajmy również, by pod żadnym pozorem nie wykonywać przelewów i nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy – mówi Dorota Garbacz.